niedziela, 5 stycznia 2014

SUPERNOVA - dzieło 200 kobiet dla WOŚP

Wiecie co? Od pół godziny siedzę i próbuję jakoś rozpocząć ten post. I co chwilę wciskam "backspace", bo jest źle. Temat Supernovej jest tak obszerny, że nie wiem od czego zacząć, aby czytało Wam się lekko i przyjemnie. Cóż, ten post raczej nie będzie należał do najspójniejszych :P
  
O Biżuteryjkach dla WOŚP dowiedziałam się dopiero rok temu. I to już w czasie trwania wszystkich aukcji, więc za późno już było na dołączenie do akcji. Postanowiłam sobie, że będę uważnie śledzić stronę oraz zapisałam się do paru fejsbukowych grup.

No i Biżuteryjki zbudziły się z wiosenno-letniego snu w połowie września. Powstała grupa na facebook'u, gdzie rozpoczęła się burza setek mózgów. I zrodziło się mnóstwo nowych pomysłów na dzieła sutaszowe, beadingowe, wędrasie i bransoletki z charmsami. Zapisałam się czym prędzej do projektu sutaszowego oraz na dwie bransoletki. Oprócz tego z kilkoma modeliniarkami stworzyłyśmy własny projekt, ale mamy słaby kontakt z fotografem i wszystko się opóźnia, pomimo iż był plan wystawienia go pod koniec roku 2013. 
  
W dzisiejszym poście skupię się jednak na projekcie sutaszowym, który miał być następcą zeszłorocznego, popularnego Tęczaka. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw postanowiono - szyjemy gorset. Tak prezentował się szkic wykonany przez jedną z sutaszystek:

Źródło - http://bizuteryjkidlawosp.pl/
   
Zaraz potem powstały ścisłe zasady brania udziału w projekcie. W tym roku nie było samowolki. Obszywałyśmy tylko kryształki Swarovskiego, tylko i wyłącznie wybranymi kolorami Pegi, tylko i wyłącznie najlepszej jakości drobnymi koralikami. A wszystko wg. szkicu:
    
Źródło - http://bizuteryjkidlawosp.pl/
  
A wszystkie potrzebne materiały do wykonania naszych elementów za symboliczny 1 grosz + koszty wysyłki podarował nam sklep Bukowiec.
  
Źródło - http://bizuteryjkidlawosp.pl/
    
I zaczęło się. Każda z nas szyła po dwa elementy i wysyłała je do Gosi Sowy, która miała zająć się zszyciem wszystkich elementów. Z czasem listonosz musiał przerzucić się z roweru na samochód, bo paczek przybywało :) Oto moje elementy:
    
  
Na tym etapie też zaczęłyśmy zastanawiać się nad nazwą dla naszego projektu. Padło kilka propozycji, jednak za sprawą głosowania wygrała "SUPERNOVA". Wyobraźcie sobie te wszystkie kryształki otoczone tęczowymi sznurkami i połyskujące w świetle. No prawdziwy wybuch Supernovej :) 
  
W międzyczasie w pracowni sukien ślubnych pod Krakowem Pani Dorota szyła gorset z czarnej satyny, który miał być bazą dla tęczowej, sutaszowej aplikacji.
  
Źródło - http://bizuteryjkidlawosp.pl/
   
Ogromne brawa dla Gosi Sowy, którą czekało nie lada wyzwanie ułożenia i przyszycia elementów. Trzeba przyznać, że poradziła sobie z tym świetnie :)
  
A w międzyczasie wraz ze wszystkimi biorącymi oraz niebiorącymi udziału w tym projekcie długie tygodnie z niecierpliwością przebierałyśmy nóżkami w oczekiwaniu na malutki chociaż sneak peek z pracowni Gosi :) A zamiast tego dowiedziałyśmy się, że elementów jest za dużo i oprócz gorsetu powstanie również torebka, którą do ozdobienia podarowała nam Zuzia Górska. Ale to nie wszystko! Daria z Pracowni Mody Fanfaronada dla zwycięzcy aukcji uszyje spódnicę tiulową w dowolnym rozmiarze.
   
Źródło - http://bizuteryjkidlawosp.pl/
  
Źródło - http://bizuteryjkidlawosp.pl/
      
I pod koniec grudnia doczekałyśmy się! Wielka SUPERNOVA będąca dziełem 200 kobiet z całej Polski oraz kilku europejskich krajów została ukończona! Czas zatem na wysyp zdjęć. Jest ich baaardzo dużo. Ale uważajcie, żeby nie spaść z krzeseł z zachwytu, bo efekty są naprawdę po-wa-la-ją-ce! :)
  
fotograf: Marta Piskorek
modelka: Maria Niklińska
asystent: Tomasz Wilczkiewicz
stylizacja: Ania Wygoda, Justyna Zastąpiło, Monika Wlaźniak

Fotografie powstały w showroomie DaWandy.
  
    
Oprócz powyższych fotografii do akcji przyłączył się również Arek Rząd (Redroom), który wykonał bardziej dynamiczne zdjęcia. Modelką została Ada Ogorzałek a za stylizację i makijaż odpowiedzialna jest Iwona Rząd.
  

   
Gorset możecie licytować TU.
 
fotograf: Marta Piskorek
modelka: Marcelina Zawadzka
asystent: Tomasz Wilczkiewicz
stylizacja: Ania Wygoda, Justyna Zastąpiło, Monika Wlaźniak
Fotografie powstały w showroomie DaWandy.

  
Torebkę możecie licytować TU.
  
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
  
Jestem przeszczęśliwa, że mogłam brać udział w tym projekcie. Moje elementy niewiele znaczą w stosunku do całości i roboty jaką wykonała Gosia łącząca je wszystkie w jedną, spójną całość oraz dziewczyn, które zajęły się przygotowywaniem wszystkich aukcji. Miło być jednak tą niewielką częścią tego gorsetu i torebki :)
  
 Zapraszam do śledzenia poniższych stron. Wkrótce aukcji przybędzie :)
Strona Biżuteryjek dla WOŚP - http://bizuteryjkidlawosp.pl/

A jak Wam się podoba ten projekt? :)
 

8 komentarzy:


 1. Nie wiedziałam, że w tym roku Wasza akcja ma aż taki rozdźwięk. Gorset wyszedł przepiękny, to samo można powiedzieć o ytorebce. Dobrze, że są ludzie, którzy z potrzeby serca chcą pomagać ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gorset i torebka rewelacyjne ! Nie mogę się napatrzeć ! Serio jedyne co mam teraz w głowie to wielkie WOW !
  Super , że tyle ludzi potrafiło się zorganizować i stworzyć coś wspólnie, ktoś miał więcej do zrobienia ktoś mniej, ale jaki efekt !! I to jest cudowne !!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Efekt piorunujący! Kawał dobrej roboty, gorset i torebka wyszły prześlicznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Meega podziw, tak dla Ciebie, jak i dla wszystkich, którzy mieli swój wkład w to wszystko. Gorset jak marzenie, torebka przecudna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zakochałam się *.* Przepiękne!
  Podziwiam was, zrobiłyście coś pięknego!
  Dobra robota! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Można powiedzieć tylko jedno:WOW! Gorset zwala z nóg, a torebka to po prostu cudo!
  Jesteście naprawdę niesamowite;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Genialne prace! Niesamowite *.* Już teraz gratuluję zwycięzcom aukcji. : )

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze! Wasze zdanie i opinie są dla mnie bardzo ważne, dzięki Wam mogę się doskonalić :) Pamiętaj, aby nie przekraczać pewnych granic. Kultura przede wszystkim! Nie wklejaj proszę linków oraz hamuj swoje frustracje - nie będę publikować takich komentarzy, aby blog nie stał się siedliskiem autoreklamy lub nienawiści.