wtorek, 31 lipca 2012

Lodowo-babeczkowa bransoletkaLody w pudełeczkach i babeczka. Wszystko wykonane ręcznie (poza podstawą babeczki) :)Miałam dodać zdjęcia ze Skansenu, na którym byłam wczoraj, niestety zdążyłam zrobić kilka zdjęć i bateria padła. Miałam to nadrobić dzisiaj, ale pogoda chyba mi na to nie pozwoli. Pokażę więc tylko trzy zdjęcia z dnia wczorajszego. Uwielbiam te widoki, chodzę tam zazwyczaj tuż przed zamknięciem, kiedy w muzeum kręcą się tylko pracownicy. Idealne miejsce do wyciszenia, z dala od zapachu benzyny [który ostatnio mnie prześladuje :(] i głośnych turystów.
 

poniedziałek, 30 lipca 2012

Parę słów...

Nie było mnie dość spory okres czasu. Zarówno tu, jak i na pozostałych blogach. Potrzebowałam czasu na przemyślenie pewnych spraw. Jednym, siarczystym policzkiem zostałam wyrwana z marzenia, którym żyłam przez ostatni rok i które wraz z upływem miesięcy nabierało rzeczywistych kształtów. To wiele zmieniło w moich życiu i była to zdecydowanie zbyt gwałtowna zmiana. No ale jestem :) Nie pogodziłam się z tym co się stało i prawdopodobnie nigdy się z tym nie pogodzę, ale życie toczy się dalej. Po dwóch tygodniach nieobecności ogarnęłam wszystkie zdjęcia i przygotowałam kilkadziesiąt postów na tego bloga, które pojawiać będą się od teraz systematycznie co 1-2 dni.


Odnośnie candy - bądźcie cierpliwi. Wszystkie komentarze, które nie zostały jeszcze zaakceptowane zostaną :) A jeżeli zaakceptowałam, ale nie dodałam odpowiedzi z punktacją nie martw się - zrobię to.


Zachęcam do brania udziału w PRZYDASIOWYM CANDY oraz POCZTÓWKOWYM GIVEAWAY'U .


poniedziałek, 16 lipca 2012

Bob-omb!

Pamiętacie bomby z Super Mario? ;>
Wykonane ręcznie bez użycia foremek.

Dzień dla mnie zaczął się dopiero teraz. Rano obudził mnie SMS "jedziemy do Olsztyna", więc zrywam się szykuję na 9:30 i... czekamy na przystanku 1,5 h na autobus, 3 autobusy zaplanowane w rozkładzie jazdy nie przyjechały. Ostatecznie wyjechaliśmy przed 11.

Myślałam, że zaniesienie papierów to cyk-myk, wchodzę i wychodzę, a kolejka była na całą bibliotekę Uniwersytecką a do domu ostatecznie wróciliśmy po 14. Resztę dnia przeleżałam plackiem :P Teraz chwila na przebudzenie, uzupełnienie bloga modelinowego i pocztówkowego oraz nadrobienie gitarowych zaległości i spać. Jutro nowy dzień, którego nie zamierzam marnować :)


piątek, 13 lipca 2012

Pudełko ShinyBox II

Na wstępie napiszę, że jeżeli ta notka zachęci Was do przystąpienia do projektu ShinyBox proszę, abyście rejestrowały się z powyższego linku. Dzięki temu - nie ukrywam - zdobędę punkty, które w przyszłym miesiącu będę mogła wymienić na kolejne darmowe pudełko. Z góry dziękuję wszystkim Dobrym Serduszkom :)


Pudełko otrzymałam we wtorek, ale dopiero teraz sfotografowałam i mogę dodać post :) To już mój drugi ShinyBox i po raz kolejny mogę powtórzyć: 5 kosmetyków ZA DARMO!

Zawartość ShinyBoxa (powiększ skan, aby zobaczyć w lepszej jakości):Krótko przedstawię zasady:
ShinyBox to pięknie zapakowane pudełko z pięcioma mini produktami kosmetycznymi, które zostaną do Ciebie wysłane za każde uzbierane 100 punktów.
100 punktów = 1 pudełeczko = 5 kosmetyków

Jak zbierać punkty?
Polecasz stronę podając swój link referencyjny. Każda nowo zarejestrowana z Twojego linku użytkowniczka to 5 punktów, więc, aby otrzymać jedno pudełeczko wystarczy, że polecisz stronę dwudziestu osobom. Oprócz tego za samo uzupełnienie swojego profilu otrzymasz 20pkt.
Tak więc ja podaję swój link (rejestrując się z niego pomożesz mi w zbieraniu punktów) i zapraszam do zabawy i dalszego polecania strony rodzinie, znajomym itd.


środa, 11 lipca 2012

Francuski makaron i deski do krojenia


Wykonane ręcznie bez użycia foremek.

Początkowym zamysłem moim i mojego taty było samodzielne wycięcie desek do krojenia, niestety poszukiwania odpowiedniego kawałka drewna w garażu skończyły się niepowodzeniem. Całe szczęście znalazłam stolarnię, która zgodziła się wykonać kilkanaście mini desek na zamówienie :) No i teraz powoli będę przymierzać się do miniaturek. A powoli oznacza: do października, czyli przez cały okres wakacji robię i nic nie pokazuję (może ewentualnie zdradzę rąbek swojej "pracowni") :P
wtorek, 10 lipca 2012

Myszka Miki i czajniczki

Przejrzałam bloga i okazuje się, że jeszcze tego tu nie dodawałam :) Muszę przyznać, że nie jestem z nich do końca zadowolona, jakaś masakra z białą modeliną była, co zresztą widać. NIGDY nie trafiłam na dobrą, miękką modelinę w kolorze białym (za wyjątkiem tych tanich, ale te robią się żółte po wypieczeniu). Mam u siebie Fimo Classic, Sculpey III i Premo Sculpey i każda jedna jest krucha i nie nadaje się do pracy, choćbym nie wiem jak długo wyrabiała.

Kochani, zakwalifikowałam się na filologię angielską! Moje szczęście jest wręcz nie do opisania, choć zapewne po pierwszym dniu nauki tylko w języku angielskim będę płakać :Pniedziela, 8 lipca 2012

100 pocztówka i Pocztówkowy Giveaway!

Od lutego tego roku jestem postcrosserką i otrzymuję pocztówki z całego świata za pośrednictwem strony postcrossing.com oraz poprzez prywatne wymiany na facebooku. W piątek otrzymałam swoją setną pocztówkę z USA ze stanu Vermont! :DZ okazji tego jubileuszu zorganizowałam na swoim pocztówkowym blogu giveaway. Mam do rozesłania 5 pocztówek z widokiem Skansenu w Olsztynku (tu mieszkam:P), które wyślę do 5 losowo wybranych osób :)

Zachęcam do brania udziału!
Szczegóły TU.

 


czwartek, 5 lipca 2012

Muffinki sztyfty


Czy tylko mi znikają zdjęcia na blogerze? Zarówno na tym jak i na drugim pocztówkowym blogu znikają zdjęcia w postach. Wiecie co może być tego przyczyną?

Uff, zaakceptowałam hurtem wszystkie komentarze, zajęło mi to dwie godziny wraz ze sprawdzaniem poprawności zgłoszeń do CANDY.

Ależ upał, nie do wyżycia...